Ubezpieczenia transportowe na www.kalkulator-ubezpieczeniowy.pl
Uzyskaj ofertę ubezpieczenia:
– Ubezpieczenia Cargo Krajowe
– Ubezpieczenia Cargo Międzynarodowe
– Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej Przewoźnika (OC) krajowe
– Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej Przewoźnika (OC) Międzynarodowe
– Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej Spedytora (OC)
Więcej informacji o ubezpieczenia transportowych.
Portal www.kalkulator-ubezpieczeniowy.pl zaprasza na skorzystania z naszej oferty ubezpieczeń transportowych: cargo , OC przewoźnika i OC spedytora.
www.kalkulator-ubezpieczeniowy.pl
kontakt@kalkulator-ubezpieczeniowy.pl
tel. 022 423 59 38
tel. 0664 723 723
GG Infolinia – 22449212
Ubezpieczeń OC przewoźnika w ramach przewozów kabotażowych
Wymogi dotyczące ubezpieczeń OC przewoźnika w ramach przewozów kabotażowych na terenie Niemiec
Zgodnie z §7a, pkt.1 i 2 niemieckiej Ustawy o Towarowym Transporcie Samochodowym (Güterkraftverkehrsgesetz) przedsiębiorstwa transportowe wykonujące przewozy na terenie Niemiec zobowiązane są do posiadania ważnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej przewoźnika, obejmującego szkody wynikające z uszkodzenia/zniszczenia towaru i opóźnienia dostawy, a suma ubezpieczenia na każde zdarzenie winna wynosić min. 600.000 euro.
Obowiązek posiadania ubezpieczenia OC przewoźnika obejmuje przewoźników krajowych i zagranicznych wykonujących w ramach działalności gospodarczej towarowy transport drogowy pojazdami samochodowymi, których dmc łącznie z przyczepą przekracza 3,5 ton.
W przypadku ubezpieczenia zawartego poza RFN konieczne jest posiadanie podczas przewozu i udostępnienie na żądanie w razie kontroli zaświadczenia od ubezpieczyciela (w j.niemieckim bądź jego uwierzytelnionego tłumaczenia na j.niemiecki) potwierdzającego, że ubezpieczenie obejmuje szkody wynikające z uszkodzenia/zniszczenia towaru i opóźnienia dostawy, a suma ubezpieczenia na każde zdarzenie wynosi min. 600.000 euro.
Kierowca zobowiązany jest do udostępnienia na żądanie dokumentów osobom upoważnionym do kontroli.
W związku z liberalizacją rynku transportowego w Niemczech, Federalny Urząd Transportu Towarowego (BAG, Bundesamt für Güterverkehr) otrzymał polecenie dokonywania selektywnych kontroli przestrzegania ww. regulacji w rejonach
i branżach o szczególnym nasileniu transportu kabotażowego.
Pod pojęciem przewozu kabotażowego rozumie się przewóz towarów na terenie państwa przez zagraniczne przedsiębiorstwo transportowe, które nie ma siedziby ani oddziału w tym państwie.